Bryniak Woodworking

Mąż   •   Ojciec   •   Woodworker

„Chcę być w stanie pracować nad kawałkiem drewna zamieniając go w przedmiot, który wprowadza użyteczne piękno w codzienne życie i chciałbym to robić dla osoby, którą pod koniec projektu mógłbym nazwać Przyjacielem.”

Sam Maloof
MIEJSCE GDZIE CZAS PRZYSPIESZA

Warsztat

Do pracy mam 29 kroków. Wczesnym wiosennym rankiem przy akompaniamencie wesołej, pełnej energii wrzawie ptaków otwieram podwoje mojego królestwa i wchodzę w świat wewnętrznego spokoju, a otoczenia pełnego hałasu i niebezpieczeństw. Spokojny, skupiony i czujny zaczynam tworzyć coś przydatnego lub zbędnego, ale każdemu z tych przedmiotów poświęcam całą swoją uwagę i umiejętności. Mój warsztat to kapsuła czasu gdzie czas przyspiesza i nawet nie wiem, kiedy mijają godziny i trzeba skończyć prace na dany dzień, aby mieć wystarczająco energii na bycie dobrym ojcem i mężem.

RZEMIOSŁO

Pasja i jakość

Cieszący oko przedmiot, miły i ciepły w dotyku, wprowadzający w nasze otoczenie odrobinę piękna natury w postaci ładnie wykończonego kawałka drewna. Ja w mojej kapsule czasu poświęcam dużo tego, co mam najcenniejsze, czyli czasu na dopracowanie detali każdego wytworu moich rąk. Z pasji i czasu rodzą się piękne wielopokoleniowe przedmioty.